12 Nisan 2015 Pazar

Tasarım Günceli

Share & Comment


    Gördüğünüz üzere şu gıcık Hatsune Miku şeyini değiştirdik daha ferah oldu böyle. İsim mevzusunda da bahsetmek istiyorum bloğu ilk açtığımda asıl amacım -Çeviri yazmaktı fakat nasıl bir şey olduysa -Cheviri şeklinde yazmışım değişebildiğini de sonradan keşfettim, ayrıca bunu okuyanlara biraz kültür dozu vereceğim Maganda, Tagalog'ta güzel tatlı anlamına geliyor neden Tagalog valla küçükken bir şarkı dinlemiştim grubun adı buydu heralde hatırlayamadım şimdi, güzel şarkıydı. Ve kelimeyi incelerseniz -Maganda- biraz oynadığınızda manga kelimesi var. İçinde Webtoon geçen bir sözcük bulmak epeyce zordu da.

     Artı olarak bu hafta itibariyle program çöpü boyladı yeni bir şey ayarlamaya çalışacağız yani sanırım. Seriler hakkında info verelim biraz da yukarıda ekler diye bir yer var, orada yan projeler yazıyor  sonrasında taşıyacağız tabii ki. Lucid Dream serisi 10 bölümlük bir şey ben bunu yazarken seri ingilizcede sona ermiş ve ben bunu yazarken Mangastream, Happiness'a başlamış hatta üç bölüm birden vermiş ama bir durun. Konuya dönecek olursam Lucid'in çizimler bitirdi beni adamlar fena yapmış. Happiness'ta Oshimi Shuzo'nun serisi bu ismi görünce artık ne anlıyorsanız, Boku wa Mari no Naka, Aku no Hana. Jisaeneun Dal'ı da görebilirsiniz orada, aslında Batoto'da Moon at Daybreak diye geçiyor fazla uzun olduğu için orijinalini yazdık.

    Light Novel olayına bakacak olursak amacım hiçbir zaman bu olmadı, fakat Saitou sağolsun şu diyaloglarla gelişti:
-Kanka çok bomba bir şey buldum Konjiki diye geçiyor.
+Yok LN daha iyi.

-Olm Monku no Tsukeyeo diye romantizm manga var ama çok tatlı ya.
+Yok LN daha iyi.

  Ve böylelikle serilere başlamış olduk... Adamım Saitou takıma yeni katıldı Lucid Dream'i çeviriyor, şu -I'larda ne sinir bozucu en yakın zamanda düzeltilecektir. Ve son olarak Aletheia için minicik bir tanıtım yazısı yazdık umarım devam ederler çevirmeye, şunu da ekliyeyim haftada en az bir üç bölüm paylaşmayı düşünüyoruz bundan böyle.
Tags:

Tarafından Yazıldı

Webtoon is my life.

1 yorum:

 

Serilerden Haber Vs.

FMW'yi durdurmamızın ardından iyi bir haberimiz var Lucid Dream'in Yazar ve Çizeri yeni bir seriye başlamış Träumerei Scans'ta el atacakmış, Lezhin çizimler yine fena olmuş.
Zhan Long 2 - 2.bölüm İngilizce çevirisi bekleniyor.
Projeleri görüntüleyemeyenler buradan ulaşabilirsiniz.

Son Kayıtlar

E-posta ile takip!

Duyurular

-Konjiki 22 ve 23 Eklendi (2017'nin ilk bombası!)
-SWRPG 3X33 Eklendi (2016 İlk Bölümü Yeaah!)
-Shokugyou Mushoku 1 Eklendi
Copyright © Maganda Çeviri | Designed by Templateism.com